Aktualności

Wynajem busa - na co zwrócić uwagę? Co warto wiedzieć?

Potrzebujesz pilnie busa na dzień, tydzień, a może miesiąc? Zanim zdecydujesz się na wynajem busa sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni aut. Firmy wynajmujące pojazdy dysponują różną flotą oraz inaczej formułują umowy. Przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli Ci dokonać najlepszy wybór. 


Na jak długo wynajem busa? Na co patrzeć przy podpisaniu umowy?


Na początek warto jest określić, na jaki okres potrzebujesz auta. Wypożyczalnie oferują wynajem busa zarówno krótkoterminowy, jak i długoterminowy. W przypadku tego drugiego często pojawiają się dodatkowe rabaty, czy zniżki.


Zwróć uwagę także na to, jak skonstruowana jest umowa. Czy na wynajęty pojazd jest nałożony limit kilometrów, ile wynosi kaucja, czy auto posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC, NNW oraz AC? Te elementy umowy są bardzo istotne, zarówno przy wynajmie busa osobowego, jak i dostawczego.


Wynajem busa osobowego - co brać pod uwagę?


Jeśli myślisz o wynajmie busa do transportu ludzi musisz zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne auta, ale także dodatkowe wyposażenie, wpływające na komfort podróży pasażerów. 


Busy dostępne we flocie wypożyczalni powinny być bezpieczne, bezawaryjnie i z aktualnym przeglądem. Jest to szczególnie istotne w przypadku, kiedy planujesz dalszą podróż np. za granicę. Postaw na auto w miarę nowe, o niewielkim przebiegu. Z pewnością przydadzą się także elementy wyposażenia takie jak:



  • tempomat,

  • radio z M3,

  • klimatyzacja.


Jeśli planujesz wyjazd rodzinny dowiedz się, czy firma wynajmująca bus przewidziała jakieś udogodnienia dla podróżujących z dzieckiem.  W przypadku podróży wieloosobowych konieczne będzie sprawdzenie ładowności luku  bagażowego, a także rozstawu foteli.


Wynajem busa dostawczego - na co zwracać uwagę?


Poszukując busa do przewozu towarów i sprzętów o większych gabarytach warto porównać ze sobą poszczególne modele aut dostępne w wypożyczalni. Podobnie, jak w przypadku busów osobowych, zapytaj o ich sprawność techniczną, przebieg i wyposażenie. Zależnie od tego, co chcesz przewozić, koniecznie zwróć uwagę na ładowność i maksymalne obciążenie pojazdu. Warto zdać się na szczerość wypożyczalni i wprost zapytać, czy w danym busie występowały wcześniej jakieś usterki. 


Zanim podpiszesz umowę z firmą wynajmującą i wyjedziesz dostawczakiem z wypożyczalni, sprawdź stan opon i poziom ciśnienia. Wskazane jest także, aby usiąść na miejscu kierowcy i przetestować komfort fotela.


Zaufaj sprawdzonej wypożyczalni


Aby decyzja o wynajmie była jak najbardziej przemyślana i świadoma, sprawdź opinie o wybranej wypożyczalni w sieci. Zaufaj firmom, które są na rynku już kilka lat i posiadają szeroką flotę pojazdów. Pamiętaj, że bezpieczeństwo to podstawa, niezależnie od tego, czy bus ma Ci posłużyć w celach rekreacyjnych, czy służbowych.