Aktualności

Wynajem samochodu dostawczego - na co zwrócić uwagę?

Dostawczak potrzebny od zaraz? Potrzebujesz pilnie przewieźć ładunek wielkogabarytowy lub większą liczbę pasażerów? Wypożyczalnie samochodowe coraz częściej oferują nie tylko wynajem aut osobowych, ale także samochodów dostawczych - plandek czy furgonetek.  Ze względu na koszty eksploatacyjne i drogie badania techniczne, często wynajem jest bardziej opłacalny niż kupno nowego  auta. 


Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wynajmie auta dostawczego. 


Wynajem samochodu dostawczego - co brać pod uwagę przy wyborze wypożyczalni 


Zanim jeszcze przystąpisz do wyboru wypożyczalni określ czy potrzebujesz auta na dzień, kilka dni, a może miesiąc. Wynajem aut dostawczych może odbyć się w trybie:  • długoterminowym,

  • krótkoterminowym.


Dla klientów, którzy zdecydują się na dłuższy wynajem, często przewidziane są rabaty i specjalne udogodnienia, takie jak np. podstawienie dostawczaka pod wskazane miejsce. 


Decydując się na wynajem samochodu dostawczego, zwróć uwagę ile lat na rynku jest dana wypożyczalnia, jakie ma opinie w sieci oraz jaką flotą dysponuje. Warto zaufać firmie, która posiada auta w miarę nowe, od sprawdzonych producentów i  z obowiązkowych ubezpieczeniem OC,  NNW oraz AC.


Wynajem samochodu dostawczego - na co patrzeć przy wyborze auta?


Jeśli już wiesz, w jakim celu ma Ci posłużyć dostawczak, zwróć uwagę na konkretne parametry techniczne.  Przede wszystkim sprawdź:   • stan opon i ciśnienie,

  • pojemność przestrzeni ładunkowej,

  • maksymalne obciążenie.


Zapytaj także, czy w wybranym przez Ciebie aucie występowały wcześniej jakieś usterki, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że auto jest w 100 procentach sprawne i bezpieczne.


Auta dostawcze typu furgon powinny bogato wyposażone w elementy zwiększające komfort kierowcy. Zwróć uwagę, czy fotel na miejscu kierowcy jest wygodny. Nie bez znaczenia będą tu udogodnienia takie jak:  • wspomaganie kierownicy,

  • klimatyzacja,

  • radio z mp3,

  • klimatyzowany schowek,

  • tempomat.


Decydując się na wynajem plandeki sprawdź,czy auto posiada kabinę sypialnianą, ABS, webasto, zapasowe koła i multifunkcyjną kierownicę. 


Wynajem samochodu dostawczego - na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy?


Niezależnie, czy potrzebujesz dostawczaka w celach prywatnych, czy służbowych - warunki najmu powinny być jasne, a cała umowa skonstruowana jak najbardziej przejrzyście.  Przed podpisaniem czegokolwiek sprawdź ile wynosi kaucja, czy na wynajmowane auto jest nałożony limit kilometrów, czy nie ma w umowie ukrytych kosztów oraz gdzie znajduje się miejsce odbioru auta. 


Warto zaufać wypożyczalni, która ogranicza formalności do minimum oraz stawia na profesjonalną i kompleksową obsługę klienta.