Aktualności

Kiedy wynająć busa?

Jesteś w trakcie przeprowadzki? A może prowadzisz firmę i musiałeś oddać auto do naprawy? W takiej sytuacji wynajem busa może być dobrym i niedrogim rozwiązaniem. O czym należy pamiętać podczas wypożyczenia i kiedy warto się na to zdecydować? W tym artykule poznasz odpowiedzi na te pytania.


Jakie zalety ma wynajem busa?


Wynajem aut cieszy się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Stanowi świetną alternatywę dla inwestycji w nowe pojazdy. Jakie zalety niesie skorzystanie z usług wypożyczalni busów?  • Wygoda i komfort - busy są znacznie większe niż auta osobowe, więc sprawdzą się w bardziej wymagających zadaniach.

  • Oszczędność czasu i pieniędzy - wynajem to często wygodniejsza i tańsza opcja niż np. poruszanie się kilkoma autami osobowymi.

  • Przewóz większej ilości osób - to szczególnie atrakcyjna podczas spotkań ze znajomymi, czy też różnego rodzaju imprez.

  • Swoboda -  wynajem busów jest bardzo elastyczną formą korzystania z auta dostawczego, wystarczy zarezerwować dogodny termin.


Wynajem busów to doskonały wybór w sytuacji, gdy potrzebujesz pojazdu tylko na krótki okres. To świetne rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.


Kiedy warto wynająć busa? 


Jeśli planujesz podróż z grupą znajomych lub masz bagaż, który nie zmieści się do zwykłej osobówki, to sygnał, że potrzebujesz busa. Poniżej kilka przykładowych sytuacji, w których bus doskonale się sprawdzi:  • Imprezy okolicznościowe - bus pozwala przewieźć nawet 9 osób, dzięki temu nie potrzeba dużej liczby samochodów osobowych.

  • Wyjazdy wakacyjne - 9-osobowy bus świetnie sprawdzi się także podczas wyjazdów wakacyjnych, jeśli jedziesz w podróż z większą grupą znajomych.

  • Imprezy firmowe i przewóz pracowników - wynajem busa może pomóc w przewiezieniu pracowników - to bezpieczna i wygodna forma transportu.

  • Wycieczki szkolne - mniejszą grupę można swobodnie przewieźć busem. Natomiast do transportu większej liczby osób niezbędny będzie wynajem autokaru.

  • Przeprowadzki - auto dostawcze pozwala komfortowo przewozić meble podczas przeprowadzki.


Oczywiście to nie jest pełna lista sytuacji, kiedy przyda się bus. Jeśli planujesz inne jego wykorzystanie, to także zachęcamy do kontaktu - nasza wypożyczalnia samochodów Kalisz oferuje atrakcyjną cenę wynajmu i duży wybór pojazdów.


Wynajęcie busa - kiedy warto? O czym pamiętać?


Przede wszystkim zastanów się nad terminem najmu. Busy osobowe i auta dostawcze warto rezerwować z większym wyprzedzeniem. Wedy masz większą dostępność wolnych terminów.


Sprawdź także cennik wynajmu busów, dzięki temu będziesz wiedział, z jakimi kosztami musisz się liczyć. Warto sprawdzić także warunki ubepieczenia - co się dzieje w przypadku stłuczki, kolizji.


Określ także jakiego pojazdu potrzebujesz. Interesuje Cię 9-osobwy bus do podróżowania ze znajomymi? A może potrzebujesz auta dostawczego do przeprowadzki?


Jeśli posiadasz tylko prawo jazdy kategorii B, to pamiętaj, że możesz kierować busem o masie do 3,5 tony (w przypadku aut dostawczych) lub 9-osobowym. W przeciwnym wypadku niezbędna będzie pomoc kierowcy z większymi uprawnieniami.