Aktualności

Wynajem samochodu - ile kosztuje?

Wiesz, ile kosztuje wypożyczenie samochodu? Do niedawna większość z nas uważała, że jedyną dobrą opcją jest posiadanie własnego samochodu. Uznawaliśmy go za element wyposażenia naszego gospodarstwa domowego i nie wyobrażaliśmy sobie codzienności, bez jego wykorzystania. Owszem funkcjonowały wypożyczalnie samochodów, jednak kojarzyliśmy je jedynie z wyjątkowymi sytuacjami, lub z lotniskami w obcych nam miastach, gdy po przylocie potrzebowaliśmy środka lokomocji.


Obecnie potrzeba posiadania samochodu na wyłączność zdaje się być zdecydowanie mniejsza. Transport miejski jest rozwinięty, a my zwracamy większą uwagę na ekologię. W związku z czym auto jest nam niezbędne raczej okazjonalnie. Wypożyczenie samochodu może w takich sytuacjach stać się  doskonałą opcją. Warto również wspomnieć, że z wynajmu aut bardzo często decydują się skorzystać przedsiębiorcy, dla których jest to łatwy i jednocześnie ekonomiczny sposób na rozbudowanie posiadanej floty.


Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?


Wypożyczalnie aut dysponują bardzo szerokim zakresem modeli, należących do różnych segmentów. Dzięki temu każdy klient z łatwością znajdzie i dopasuje odpowiednie rozwiązanie do swoich indywidualnych potrzeb. Jednocześnie rodzaj samochodu ma duży wpływ na końcową cenę. Jednak, aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wynajem auta, musimy brać pod uwagę zdecydowanie więcej czynników. Sprawdźmy więc, co pod tym względem oferuje wypożyczalnia samochodów Kalisz.


Co wpływa na cenę wynajmu auta?


Aby określić cenę wynajmu samochodu, musimy brać pod uwagę szereg różnych czynników. Zaliczamy do nich:  • czas trwania najmu zdecydowanie lepszą opcją jest wynajęcie samochodu na dłuższy czas. Wówczas mamy niższą stawkę za jeden dzień. Często korzystniejsze warunki będą więc przy wypożyczeniu na tydzień niż na dwa dni. Warto w tej kwestii dokładnie przeanalizować ofertę,

  • czas, w jakim chcemy wynająć samochód – w tej branży mamy tzw. sezony niskie i wysokie. W tych drugich właściciele wypożyczalni odnotowują większe zainteresowanie ofertą, a więc i cena jest odpowiednio wyższa. Dotyczy to takich okresów, jak wakacje czy święta. Wówczas dostępność samochodów jest zdecydowanie niższa,

  • miejsce, w którym wypożyczamy i zwracamy samochód – ceny są niższe w większych miastach niżeli w małych miejscowościach,

  • klasa samochodu – to, jakie auto chcemy wypożyczyć, ma ogromne znaczenie dla ostatecznej ceny. Możemy zdecydować się na niewielkie auto niższej klasy lub większe, droższe i bardziej wygodne,

  • podstawienie samochodu pod wskazany adres – dotyczy to oczywiście miast, w których dana wypożyczalnia ma siedzibę. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla klienta, bo może zacząć korzystać z auta dokładnie w miejscu, w którym się znajduje. Należy jednak pamiętać, że jest to usługa dodatkowo płatna,

  • wyjazd za granicę wypożyczonym samochodem – jeśli mamy taką potrzebę, to oczywiście jest to możliwe, jednak konieczne jest posiadanie zgody od wypożyczalni. Jej uzyskanie jest dodatkowo płatne, a stawka zależy od tego, do jakiego kraju chcemy się udać

  • zakup dodatkowego wyposażenia – w większości wypożyczalni koszt wynajęcia samochodu zależy również od tego, jakie dodatkowe wyposażenie będzie nam potrzebne. Jego dokupienie zależne jest od cennika, możemy zdecydować się na m.in. na: dodatkowego kierowcę, nawigację w Polsce lub w Europie, fotelik dla dziecka, czy bagażnik dachowy.


Ostateczna cena wypożyczenia samochodu może również zależeć od tego, czy posiadamy kartę stałego klienta, albo korzystamy z innych promocji i programów, jakie oferuje dana firma.


Cena paliwa a koszt wypożyczenia auta


Polityka cenowa i sposób rozliczania się z klientami może być różny zależnie od tego, do jakiej firmy wypożyczającej samochody się zwrócimy. Za dodatkowy element, który wpływa na cenę wynajmu samochodu, należy uznać koszt paliwa. Zdecydowanie najczęstszą praktyką jest taka, że klient otrzymuje auto w pełni zatankowane i w takim samym stanie ma je zwrócić. Oznacza to, że w baku przy rozpoczynaniu i kończeniu wynajmu powinna znajdować się dokładnie taka sama ilość paliwa.


Zdarzają się sytuacje, w których klienci nie wywiązują się z umowy i oddają samochód, który nie jest w pełni zatankowany. W takiej sytuacji muszą liczyć się z koniecznością dopłaty. 


Oferta wypożyczalni samochodów a potrzeby klientów


Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje wypożyczenie auta dostawczego lub busa, to warto dokładnie przyjrzeć się ofercie firm, które posiadają takie modele. Udostępnianie większych samochodów zdecydowanie zwiększa docelową grupę klientów, więc bardzo często możemy je spotkać w wypożyczalniach. Wynajem busów Kalisz odbywa się na korzystnych dla klientów zasadach. Warto zaznaczyć, że takie samochody są przeznaczone do przewożenia nawet 9 osób, a nieco mniejsze - 7 osób. W wielu sytuacjach jest to rozwiązanie bardzo wygodne zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.


Właściciele firm, dzięki dopasowaniu oferty do ich potrzeb mogą zdecydować się również na skorzystanie z usług, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów dostawczych Kalisz. Jednak obszerne vany sprawdzają się również w użytku prywatnym.


Ile kosztuje wynajem samochodu?


Jak już wspomnieliśmy, na ostateczny koszt wynajęcia samochodu wpływa wiele różnych czynników. Jednak podstawowa stawka oscyluje w granicach 75-80 zł za dobę. Będzie się ona zmniejszała w przypadku dłuższego okresu najmu. Jeśli zdecydujemy się na miesięczną umowę, to cena może spaść nawet to około 50 zł za dobę. Wybierając dodatkowe wyposażenie, musimy brać pod uwagę, że cena nieco wzrośnie. Oprócz tego w niektórych wypożyczalniach pojawia się konieczność wpłacenia kaucji przy podpisywaniu umowy, jednak najczęściej dotyczy ona aut klasy premium.


O czym musisz pamiętać, zanim zdecydujesz się na wynajęcie samochodu?


Jeśli wybierzesz firmę, od której chcesz wypożyczyć auto, to poza ceną musisz koniecznie sprawdzić, jakie formy płatności są akceptowane. Większość osób chce płacić kartami debetowymi lub gotówką. Jednak obecnie coraz częściej stawia się na karty kredytowe, które są normą na zachodzie i powoli przyjmują się również w naszym kraju.


Jednocześnie eksperci wskazują, że na wypożyczeniu auta nie warto oszczędzać. Wybierzmy renomowaną firmę, z licznymi pakietami ubezpieczeń w ofercie, która posiada zróżnicowaną ofertę i dobrą komunikację, taką jak Auto-Fox.