Aktualności

Wynajem autolawety - zalety i wady

Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej przetransportować samochód z punktu A do punktu B? Jest kilka możliwości, jednak zalety autolawet sprawiają, że to właśnie to rozwiązanie wydaje się najwłaściwsze. Jeśli chcesz przewieźć swój samochód i rozważasz możliwość wynajęcia autolawety, przekonaj się, jakie korzyści się z tym wiążą.


Korzyści z autolawet — czym one tak właściwie są?


Lawety samochodowe to nic innego, jak ciężarówki posiadające płaską platformę, na której można przewieźć auto. Są one wyposażone w system hydrauliczny, który umożliwia wprowadzenie samochodu na właściwe miejsce. Po podniesieniu platformy z samochodem montuje się na nim specjalne paski zabezpieczające, dzięki czemu pozycja pojazdu jest stabilna i nie porusza się on.


Zalety autolawet — dlaczego warto zdecydować się na ich wynajem?


Podstawową zaletą wynajmu autolawety jest to, że ta forma transportu samochodu jest najbezpieczniejsza. Zarówno dla ludzi, jak i samego samochodu. Auto w żaden sposób nie styka się z podłożem, co w przypadku tradycyjnego holowania łączy się z możliwymi uszkodzeniami kół i skrzyni biegów. Tak jak już wspomnieliśmy, korzystanie z autolawety jest też bardziej bezpieczne dla samego kierowcy. Nie musi on ciągnąć za sobą samochodu, który jest przyczepiony do haka holowniczego, co w dużym stopniu wpływa na komfort jazdy. Holowany samochód nie ogranicza ruchów, więc kierowca autolawety może pokonywać nawet duże zakręty bez obaw o to, czy holowany samochód znajdzie się w odpowiedniej pozycji.


Jakie są wady autolawet?


Tak jak każde rozwiązanie, wynajem autolawety ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Na jakie wady autolawet warto zwrócić szczególną uwagę? Z racji, że autolaweta jest samochodem o większej masie, trzeba mieć świadomość, że zużywa dużo paliwa. Co więcej, wartość ta wzrasta wraz z ciężarem przewożonego ładunku. Pamiętaj więc, że w porównaniu z tradycyjnym holowaniem przy pomocy haku i linki holowniczej, wynajem autolawety łączy się z większymi kosztami. Na uwadze warto mieć jednak fakt, że jest to jednorazowy wydatek, dzięki któremu sprawnie przewieziesz swój samochód do warsztatu lub na teren, z którego nie będzie trzeba ponownie go holować.


Znasz już zalety autolawet. Wiesz więc, że wynajem lawety samochodowej to wybór, który jest bardzo bezpieczny — zarówno dla kierowcy, jak i samochodu. Jeśli chcesz skorzystać z właśnie takiej możliwości, sprawdź ofertę wypożyczalni Auto-Fox. Wynajmiesz tu autolawetę w atrakcyjnej cenie, dzięki które przetransportujesz swoje auto, gdzie tylko zechcesz.