Aktualności

Wynajem lawety – na co zwrócić uwagę?

Wypożyczenie lawety to proces, który nie jest wcale aż tak bardzo skomplikowany jak mogłoby się wydawać. Zamierzasz skorzystać z takiej możliwości? Zachęcamy do tego, by przed dokonaniem rezerwacji na wynajem autolawety, dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy tego typu pojeździe. Dzięki temu zapobiegniesz ewentualnym problemom i unikniesz poniesienia dodatkowych kosztów.


Wynajem autolawety - kiedy najlepiej się na to zdecydować?


Kiedy wynajem autolawety ma największy sens? Na wypożyczenie autolawety najlepiej zdecydować się wtedy, jeśli wiesz, że w danym terminie chcesz przewieźć swój samochód z miejsca A do miejsca B. Taka potrzeba najczęściej zachodzi wtedy, gdy się przeprowadzamy lub sprowadzamy auto z zagranicy. Autolaweta przyda się także wtedy, jeśli Twoje auto nie jest na tyle sprawne, by bez przeszkód można się było włączyć do ruchu drogowego


Laweta a autolaweta - jaka różnica?


Zanim zaczniesz szukać lawety do przewiezienia swojego samochodu, należy wspomnieć o tym, że autolaweta i laweta nie są tym samym. W przypadku autolawety mamy do czynienia z pojazdem, który jest dostosowany do przewożenia samochodów. Właśnie to jest jej głównym przeznaczeniem. Z kolei zwykłą lawetą określa się platformę lub przyczepę, którą można przymocować do innego pojazdu.


Kto może prowadzić autolawetę?


Do prowadzenia wynajmowanej autolawety, w przeciwieństwie do lawety wystarczy posiadanie ważnego prawa jazdy kategorii B. Jeśli jednak masa autolawety wraz z ładunkiem przekroczy 3,5 tony, wymagane jest prawo jazdy kategorii C. Jeżeli w trakcie kontroli policyjnej okaże się, że nie posiadasz prawidłowego uprawnienia, możesz otrzymać bardzo wysoki mandat. Lepiej więc nie ryzykować i przed rozpoczęciem jazdy wynajętą autolawetą wykonać odpowiednie pomiary, a w razie potrzeby wynająć kierowcę, który spełnia te wytyczne.


Wynajem autolawet - na co zwrócić uwagę przy wypożyczeniu?


Jak się przekonać, czy oferta wynajmu autolawety przygotowana przez wybraną przez Ciebie wypożyczalnię jest korzystna? Jest kilka kwestii, na które warto zwrócić swoją uwagę. Należy do nich przede wszystkim cena, oraz wyposażenie autolawety. Zanim podpiszesz umowę wynajmu, tak jak w przypadku wypożyczania innych pojazdów, należy się też upewnić, czy autolaweta posiada ważne ubezpieczenie.


Cena wynajmu autolawety


Koszt wynajmu autolawety może zależeć od lokalizacji danej wypożyczalni, a także wybranego przez Ciebie terminu. Zazwyczaj cena wypożyczenia autolawety na jedną dobę wiąże się z opłatą w wysokości kilkuset złotych. Jeśli wiesz, że potrzebujesz autolawety na dłużej, koszt dłuższego wynajmu z pewnością będzie dla Ciebie opłacalny.


Wyposażenie autolawety


Przy wynajmie autolawety, warto upewnić się, że posiada ona wyposażenie niezbędne do tego, by transport auta był bezpieczny i nie stanowił zagrożenia dla ruchu drogowego. Wśród najważniejszych elementów wyposażenia autolawety powinny znaleźć się wciągarka i hak holowniczy. Oczywiście pamiętaj też o tym, że tak jak każdy wynajmowany samochód, autolaweta musi być we właściwym stanie technicznym.


Wynajem autolawety z wypożyczalni Auto-Fox


Jeśli rozważasz wynajem autolawety, zachęcamy do tego, by skorzystać z usług wypożyczalni Auto-Fox. Oferujemy wynajem autolawet Iveco Daily, których wypożyczenie na jedną dobę kosztuje 300 zł. W razie potrzeby wypożyczenia autolawety na dłuższy okres ustalimy kwotę, która będzie dla Ciebie korzystna. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem!