Aktualności

Pierwsza wizyta w wypożyczalni - krok po kroku

Pierwsza wizyta w wypożyczalni samochodów przed Tobą? Nie ma się czym stresować! Proces wypożyczenia samochodu to naprawdę nieskomplikowana, a nawet całkiem przyjemna procedura. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na wynajem krótko- czy długoterminowy, do celów biznesowych, czy prywatnych, z odbiorem osobistym, czy usługą podstawienia auta pod wskazany adres, przeprowadzimy Cię przez niego bezboleśnie. Dowiesz się jak wypożyczyć auto z wypożyczalni krok po kroku i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego samochodu. Przygotuj kubek ulubionej kawy, rozsiądź się wygodnie i możemy ruszać w drogę! 


Jak wypożyczyć samochód? 


Pierwszym etapem jest oczywiście wybór wypożyczalni. Aby mieć pewność, że wybrana przez Ciebie firma jest w stanie spełnić Twoje oczekiwania i potrzeby, zwróć uwagę na to, jak bardzo rozbudowaną flotą dysponuje oraz jakie proponuje warunki w zależności od preferowanego okresu wynajmu. Zapoznaj się z przedstawioną przez firmę ofertą i w razie potrzeby skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z jej przedstawicielem, aby dopytać o wszystkie interesujące Cię kwestie.W ten sposób oszczędzisz sporo czasu i nerwów! Warto przyjrzeć się też opiniom innych klientów - znajdziesz je sprawdzając konkretną firmę w wyszukiwarce Google. 


Wybierz okres wynajmu 


Każda firma będzie oferowała inne warunki i ceny w zależności od długości okresu wynajmu. Wypożyczając auto możesz zdecydować się na okres krótko-, średnio- i długoterminowy, liczony w dniach, tygodniach, miesiącach, a nawet latach. Niektóre wypożyczalnie mają również możliwość wynajmu samochodu na godziny. 


Wybór auta 


Zdecydowanie najprzyjemniejszy etap wypożyczania samochodu z wypożyczalni to wybór auta. To na jaki model samochodu się zdecydujesz, zależy w dużej części od tego do czego będzie Ci on potrzebny. Profesjonalne wypożyczalnie mają w swojej ofercie zarówno kompaktowe auta miejskie, solidne i pakowne samochody na dłuższe trasy, a także pojazdy specjalistyczne, dostawcze, czy takie wyposażone w chłodnię lub dodatkową przyczepę. Wybierając auto, zastanów się dobrze czego potrzebujesz. Zwróć szczególną uwagę na średnie spalanie, pojemność baku, wielkość bagażnika, ilość miejsc pasażerskich i drzwi. Jeśli nie jesteś pewien, jaki samochód będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, skontaktuj się z wybraną wypożyczalnią - pracownicy na pewno chętnie Ci doradzą. Jeśli masz na oku konkretny model samochodu oferowany przez daną firmę, zanim pojedziesz do wypożyczalni, zadzwoń i upewnij się, że jest akurat dostępny. 


Dane kontaktowe i inne formalności 


Gdy wypożyczasz auto z wypożyczalni, musisz podać swoje dane. Najczęściej jest to imię, nazwisko lub nazwa firmy oraz telefon i adres e-mail. W kolejnych krokach określisz również sposób zapłaty, podasz dane do faktury oraz podpiszesz regulamin. Każda wypożyczalnia ma swoje własne zasady wypożyczenia, dlatego zanim zdecydujesz się na daną firmę, udaj się na ich stronę internetową i dokładnie się z nimi zapoznaj. W regulaminie zawarte będą wszystkie informacje dotyczące odbioru i zwrotu pojazdu, przysługujących Ci praw i zobowiązań, a także postępowania w przypadku ewentualnych uszkodzeń, czy wypadku.


Nareszcie w drodze! - Odbiór auta z wypożyczalni


Udało się, właśnie wypożyczyłeś swoje pierwsze auto z wypożyczalni! Teraz pozostaje je odebrać i ruszać w drogę. Zasadniczo opcje są dwie - możesz zgłosić się po samochód osobiście w punkcie odbioru (najczęściej siedzibie firmy) lub zdecydować się na podstawienie auta pod wskazany przez Ciebie adres. Drugie rozwiązanie jest zwykle wliczone w cenę wynajmu, ale może się zdarzyć, że będzie dodatkowo płatne, dlatego dopytaj o to przed podpisaniem dokumentów. 


O czym warto pamiętać przy wyborze auta z wypożyczalni? 


Wiesz już, jak wygląda pierwsza wizyta w wypożyczalni samochodów, jak przebiega oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pojazdu. W poniższej liście zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje i wskazówki dotyczące tego jak wypożyczyć auto z wypożyczalni.   • Wybierz odpowiednią wypożyczalnię - zwróć uwagę na warunki wynajmu, regulamin, dodatkowe opłaty oraz dostępne pojazdy. Nie zapomnij sprawdzić opinii innych klientów. 

  • Uważnie zapoznaj się z regulaminem wypożyczalni - znajdziesz tam informacje dotyczące warunków odbioru i zwrotu pojazdu, opłatach oraz postępowaniu w przypadku wypadku lub uszkodzenia auta. 

  • Wybierz auto dopasowane do Twoich potrzeb - jeśli nie jesteś pewien, jaki model sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, poproś o pomoc pracowników wypożyczalni. 

  • Zanim wybierzesz się do wypożyczalni, zarezerwuj wybrane przez Ciebie auto telefonicznie - dzięki temu masz pewność, że będzie akurat dostępne. 


Wypożyczenie samochodu wcale nie jest trudne. Korzystając z usług profesjonalnej wypożyczalni możesz liczyć na szybką, nieskomplikowaną i przyjemną obsługę, a nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć Ci szerokiej drogi!