Aktualności

Samochód do jazdy w warunkach miejskich. Jakie auto wynająć?

Jazda samochodem po mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu, może stanowić nie lada wyzwanie. Jaki samochód miejski wynająć, by móc swobodnie poruszać się po mieście? Jakie warunki musi spełniać auto, aby dostosowało się do miejskich warunków?


Małe auto z niskim spalaniem


Istnieje kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, wybierając samochód miejski na wynajem. Przede wszystkim, ważne są wymiary samochodu. Łatwiej będzie poruszać się mniejszym autem, które znacznie szybciej znajdzie miejsce na przepełnionym parkingu. Kolejną kwestią, jest zużycie paliwa, które jest znacznie większe podczas ciągłego zatrzymywania się i przyspieszania, niż podczas jazdą po trasie szybkiego ruchu. Dlatego też auto z silnikiem o dużej pojemności na dłuższą metę nie sprawdzi się w miejskich warunkach.


Do jazdy po mieście najlepiej sprawdzą się więc samochody osobowe klasy aut miejskich, które można podzielić na dwie grupy:


Samochody segmentu A - najmniejsze pojazdy, o długości ok. 3,5 m, wyposażone w mały bagażnik i małą ilość miejsca dla pasażerów z tyłu. Sprawdzą się tylko do jazdy po mieście.


Samochody segmentu B - samochody o długości 3.7 m, wyposażone w pojemny bagażnik, zapewniające więcej miejsca dla pasażerów z tyłu. Sprawdzą się nie tylko podczas jazdy po mieście, ale także na trasach poza nim. 


Kiedy warto zdecydować się na auto miejskie?


Wynajem samochodu miejskiego to ciekawa i niezwykle wygodna opcja dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają dane miasto. Dzięki własnemu środkowi transportu można bez problemu przewieźć bagaże, bez konieczności poruszania się komunikacją miejską. Samochód miejski na wynajem to także alternatywa dla poruszania się taksówkami, zwłaszcza, że znacznie bardziej się to opłaca.


Na wynajem samochodu miejskiego coraz częściej decydują się także przedsiębiorcy, którym zależy na dostarczeniu pracownikom nowoczesnych pojazdów, które będą wygodne i niezawodne w użytkowaniu. Dużą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się długoterminowy wynajem samochodów, który stanowi alternatywę dla leasingu i zakupu samochodu na kredyt.


Polecane modele


Jaki samochód miejski najlepiej wypożyczyć? Biorąc pod uwagę wymienione czynniki, do jazdy po mieście świetnie sprawdzi się Ford Fiesta 1.1 lub Hyundai I30 2017. Samochody są niezwykle wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Ponadto, nie należą do największych modeli, dzięki czemu będzie można swobodnie poruszać się po mieście i znaleźć miejsce parkingowe. W naszej wypożyczalni samochodów oferujemy wysokiej klasy samochody osobowe, które są w pełni sprawne i zapewniają bezpieczeństwo na trasie.


Wynajem samochodu miejskiego z Auto-Fox


Zastanawiasz się, jaki samochód miejski wynająć, aby jak najlepiej dostosować się do miejskich warunków jazdy? Wybierz wypożyczalnię samochodów Auto-Fox! W oparciu o wiedzę i doświadczenie pomożemy Ci dopasować pojazd, odpowiadający Twoim potrzebom. Oferujemy możliwość zarówno krótko-, jak i długoterminowego wynajmu samochodów osobowych w konkurencyjnych cenach.