Aktualności

Wynajem samochodu na przeprowadzkę - o czym należy pamiętać?

Przeprowadzka to zazwyczaj nic przyjemnego. Ze zmianą miejsca zamieszkania wiąże się stres, zmęczenie i nierzadko niepewność. Wynajem samochodu na przeprowadzkę rozwiązuje część tych problemów. Najczęściej wyprowadzamy się poza miasto, aby uciec od miejskiego zgiełku. Wiele osób planujących przeprowadzkę zadaje sobie pytanie, w jaki samochód pomieścić dobytek swojego życia. Jeśli ty też nie wiesz, jaki samochód wynająć do przeprowadzki, zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem, który ułatwi ci ten wybór.


Wynajem auta dostawczego na przeprowadzkę


Chcąc ograniczyć koszty przeprowadzki często rezygnujemy z wynajęcia firmy przeprowadzkowej. Niejedna osoba, słysząc, to łapie się za głowę i myśli, że taka przeprowadzka może trwać tygodniami. Nic bardziej mylnego. Obecnie dobrym sposobem na szybką i tanią przeprowadzkę jest wynajem samochodu na przeprowadzkę.  W zależności od tego, jak duży jest Twój dobytek, możesz zdecydować się na różne warianty i gabaryty auta dostawczego. 


Jakie auto wypożyczyć?


Nie wiesz jakie auto i jakiej wielkości wynająć do przeprowadzki? Najważniejsze jest to ile rzeczy, musisz przetransportować. Wypożyczalnie samochodów do przeprowadzek służą fachową i profesjonalną radą, co do gabarytów auta. Jesteś młodą osobą i nie masz jeszcze, aż tylu rzeczy do przewiezienia? Może wystarczyć nawet kombi. Jeśli masz już jednak rodzinę, meble i dużą ilość przedmiotów osobistych czy dokumentów to samochód dostawczy będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Takie pojazdy są ładowne oraz nie palą dużo paliwa. W wypożyczalniach aut dostawczaki mają różne wymiary i wysokości. Wypożyczalnie oferują auta typy:   • combi,

  • transit 

  • furgon,

  • VAN,

  • plandeka.


Możesz mieć pewność, że znajdziesz model, który idealnie spełni Twoje oczekiwania. Do kierowania tymi trzema typami samochodów w zupełności wystarczy ci prawo jazdy kategorii B. 


O czym należy pamiętać?


Czy kiedykolwiek prowadziłeś samochód dostawczy? Obawiasz się jego rozmiary? Prowadzenie auta dostawczego wcale nie jest takie straszne. Wynajem samochodu na przeprowadzkę ma ten plus, że pozwala zdobyć nowe umiejętności i prowadzić auto dostawcze. Pracownicy wypożyczalni samochodów zaprezentują Ci wszystkie funkcjonalności pojazdu i zaprezentują jego możliwości. Nim ruszysz w trasę, zrób próbną jazdę po parkingu lub w innym miejscu o niewielkim natężeniu ruchu, aby sprawdzić, jak prowadzi się takie auto oraz jakie ma możliwości trakcyjne. Jeśli będzie Ci odpowiadało, sprawdź, jak duża jest przestrzeń towarowa i czy pomieści cały ładunek. Zwróć uwagę na wysokości pojazdu i upewnij się, że na trasie Twojego przejazdu nie ma wiadukt położonego na wysokości mniejszej niż 2 metry z zakazem przejazdu wysokich pojazdów. Upewnij się, czy poradzisz sobie z manewrowaniem takim samochodem. Ustaw lusterka boczne tak, aby zapewnić sobie jak najlepszą widoczność. Parkowanie autem dostawczym nie należy do najłatwiejszych. Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu takiego pojazdu, wskazane jest podróżowanie z osobą towarzyszącą, która pomoże Ci przy parkowaniu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na drodze pamiętaj o zachowaniu większej odległości od poprzedzającego pojazdu. Samochody dostawcze mają dłuższą drogę hamowania niż auta osobowe.


Jak spakować swoje rzeczy do samochodu na czas przeprowadzki? 


Układanie ładunku w samochodzie to istotny element każdej przeprowadzki. Najważniejsza zasada brzmi - wszystko co ciężkie stawiamy na podłodze, rzeczy lekkie można stawiać wyżej. W przypadku kartonów pamiętaj, żeby spakować je  solidnie, ponieważ mogą się powyginać pod ciężarem tych z góry. Podczas jazdy ruszaj spokojnie, tak aby ładunek nie się nie przewracał. Staraj się też nie szarżować na drodze, gdyż nagłe hamowanie, również może doprowadzić do uszkodzenia Twojego ładunku. 


Podsumowanie


Mimo tego, że wiele osób obawia się przeprowadzki i uważa ją za kosztowne przedsięwzięcie, wcale tak nie musi być. Wynajem aut dostawczych pozwala na zminimalizowanie tych kosztów, a także daje swobodę przy przeprowadzce i transporcie swojego dobytku.