Aktualności

Wynajem samochodu na ślub - na co zwrócić uwagę?

Coraz więcej Par Młodych planując najważniejszy dzień w ich życiu, zastanawia się, czy wynajem auta na ślub się opłaca? W końcu ta podróż będzie początkiem wspólnej drogi życia.  Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na wynajem auta na ślub?


Wynajem auta na ślub


Kwestia wyboru odpowiedniego samochodu na ślub jest indywidualna i powinna być dostosowana do potrzeb i oczekiwań Pary Młodej. Możliwości są ogromne, od klasycznych modeli przez auta zabytkowe  do tych bardziej nowoczesnych. 


Na co należy zwrócić uwagę przy wynajmie auta na wesele?


Zanim padnie wybór na odpowiednie auto na ślub, warto mieć na uwadze kilka ważnych kwestii.


Marka


Decydując się na konkretną markę i model auta na ślub należy rozważyć nie tylko wygląd pojazdu, ale także wygodę i komfort Pary Młodej podczas transportu. Marka samochodu ma bardzo ważne znaczenie, jeżeli liczą się dla nas koszty transportu. W tym przypadku wraz z prestiżem rośnie kwota, zwłaszcza w przypadku trudno dostępnych modeli.


Stan auta


Decydując się na konkretny model samochodu, ważnym elementem jest sprawdzenie, w jakim stanie jest pojazd. Warto sprawdzić to wyjątkowo wcześnie, mimo odległej daty ślubu. Należy zadbać o odpowiedni stan techniczny i estetyczny pojazdu, aby uniknąć przykrych niespodzianek w tym ważnym dniu.


Dekoracje


Dekorując samochód na weselu trzeba mieć na uwadze to, aby dobrze komponował się z całą oprawą wesela i pasował do reszty dekoracji. Zwłaszcza, jeśli określono temat przewodni. Samochód powinien wyglądać reprezentacyjnie i robić wrażenie, dlatego warto zorientować się wcześniej czy wybrany pakiet wynajmu obejmuje dekoracje i jakie możliwości stwarza dany model.


Typ auta


Coraz więcej przyszłych nowożeńców decyduje się na zabytkowe auta na ślub w stylu retro. Choć robią ogromne wrażenie i stwarzają niepowtarzalną atmosferę, zdecydowanie podwyższają koszt wynajmu i niosą za sobą większe ryzyko wystąpienia awarii. Dlatego największą popularnością stale cieszą się nowoczesne samochody.


Miejsce wypożyczenia


Wpływ na cenę wynajmu ma również miasto, w którym Para Młoda wypożyczy auto. Zwykle w cenie wynajmu samochodu na ślub zawarta jest określona liczba kilometrów, czyli odległość do miejsca ślubu i wesela. Jednak w większych miastach, zwłaszcza w Warszawie, można spotkać się z wyższymi cenami.


Opłaty dodatkowe


Kilometrówki to jedna z opłat dodatkowych, doliczana w przypadku dużej odległości pomiędzy wypożyczalnią a miejscem ślubu i wesela. Jeśli odległość jest spora, możemy oczekiwać sporej dopłaty, mimo niewielkiej kwoty za każdy dodatkowy kilometr.


Czy opłaca się brać auto na ślub z wynajmu?


Wynajem auta na ślub z pewnością stwarza ogromne możliwości co do charakteru uroczystości. Cena za jedną godzinę to często ok. 100-300 złotych. Część firm przedstawia całkowitą cenę usługi za cały dzień, która zaczyna się od ok. 1000 zł.
Ważne, aby odpowiednio wcześnie sprawdzić dostępne oferty i wybrać taką, która sprosta naszym oczekiwaniom, zapewniając komfort, jednocześnie mieszcząc się w budżecie.