Aktualności

Podróż służbowa wynajętym samochodem - czy warto?

Dla wielu osób podróż służbowa wynajętym samochodem to świetny sposób na reprezentowanie firmy. Inni podchodzą do tego pomysłu sceptycznie. Na wynajem auta na delegacje decydują się najczęściej firmy, które nie mają swojej floty pojazdów lub nie dysponują samochodami odpowiedniej klasy. Często pracownicy sami wolą skorzystać z wynajmu krótkoterminowego, zamiast wybierać się w podróż służbową prywatnym autem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy najem samochodu na delegację się opłaca.


Podróż służbowa wynajętym samochodem czy prywatnym?


Wielu pracowników ma opory przed zabieraniem własnego samochodu w podróż służbową. Dlaczego? Zazwyczaj nie chcą dodatkowo zwiększać przebiegu swojego auta, co może mieć wpływ nie tylko na sprawność samochodu, ale także na ogólną wartość pojazdu. Niektórzy obawiają się także uszkodzenia swoich czterech kółek w wyniku ewentualnej kolizji. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest najem samochodu na delegację. Jeśli zdecydujesz się wynająć auto, możesz wybrać pojazd dowolnej klasy, a nawet postawić na auto z kierowcą.


Podróż wynajętym samochodem czy komunikacją publiczną?


Osoby, które nie mają swoich czterech kółek lub nie chcą zabierać ich w delegację, najczęściej szukają połączeń komunikacją publiczną. Nie zawsze jest to dobra opcja, zwłaszcza gdy jedziesz z wizytą do miasta, którego nie znasz zbyt dobrze. Wybierając się w podróż autobusem czy pociągiem, jesteś uzależniony/a od ich stałych rozkładów jazdy. Musisz także wziąć pod uwagę możliwość opóźnień. Taka forma podróżowania z pewnością nie należy też do najwygodniejszych. Decydując się na najem samochodu na delegacje, możesz wyjechać o tej godzinie, która Ci najbardziej odpowiada. Przy pomocy nawigacji ominiesz korki i zrobisz postój wtedy, kiedy będziesz czuć taką potrzebę.


Zalety podróży służbowej wynajętym samochodem


Najem samochodu na delegacje jest nie tylko opłacalny, ale także wygodny — bez względu na to, czy wybierasz się w podróż służbową za granicę, czy do sąsiedniej dzielnicy.


Podróż krajowa


Wybranie się w podróż służbową wynajętym samochodem może znacząco wpłynąć na wizerunek Twojego przedsiębiorstwa. Auto wysokiej klasy sprawi, że marka, którą reprezentujesz, będzie budować wizerunek profesjonalnej firmy, która dba o najmniejsze szczegóły. Bez względu na to, czy jedziesz na drugi koniec miasta, czy do innego województwa, wyjazd w delegację wynajętym samochodem będzie o wiele wygodniejszy niż przejazd autobusem czy tramwajem.


Podróż zagraniczna


Osoby, które wyjeżdżają do innego kraju na delegacją, najchętniej decydują się na podróż samolotem. Nie ma w tym nic dziwnego — jest to szybki i wygodny środek transportu. Jednak po opuszczeniu lotniska trzeba jeszcze dostać się do celu podróży. Przejażdżka taksówką jest korzystna tylko wtedy, gdy musisz pokonać niewielkie odległości. Z kolei transport miejski bywa zawodny i — jak już pisaliśmy wyżej — niewygodny. W takiej sytuacji najlepszą opcją będzie oczywiście wynajem krótkoterminowy. Samochód do wynajęcia możesz odebrać nawet spod samego lotniska.


Jak wybrać samochód na podróż służbową?


Jeśli zdecydowałeś/aś się już na najem samochodu na delegację, pozostało Ci teraz wybrać odpowiedni model samochodu. Ważne jest, żeby pojazd dobrze reprezentował Twoją firmę — warto więc postawić na luksusowe auto, takie jak Mercedes, Tesla czy BMW. Kluczowe znaczenie ma również Twój komfort jako kierowcy. Wybierz więc komfortowy model, który odpowiada Twojemu gustowi.


Osoby wybierające się w podróż służbową wynajętym samochodem zwracają uwagę również na ceny pojazdów. Nie warto jednak rezygnować z luksusowych aut, ponieważ wynajem krótkoterminowy nie jest kosztowny. W Autofox możesz wybrać nawet ekskluzywne modele Mercedesa w niskiej cenie.


Czy warto wynająć auto na delegację?


Wiele osób, które wybiera się w podróż służbową, decyduje się na najem samochodu na delegację. Jest to bez wątpienia o wiele korzystniejsze rozwiązanie od podróży własnym autem lub transportem publicznym. Podróż służbowa wynajętym samochodem jest wygodniejsza i bardziej opłacalna — nie będziesz uzależniony/a od rozkładów jazdy pociągów czy autobusów miejskich. Polecamy skorzystać z wypożyczalni zarówno w przypadku delegacji krajowych, jak i zagranicznych. W wypożyczalni aut luksusowych Autofox możesz wynająć na krótki termin nawet najbardziej ekskluzywne modele w niskiej cenie.